Wałbrzyska 48, 58-100 Świdnica +48 74 852 02 39 wesolapiateczka@vp.pl Poniedziałek-Piątek: 6.15-16.30

Zadania priorytetowe przedszkola

NA ROK 2022/2024

1. Organizacja wychowania zmierzającego do kształtowania postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno.

2. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny przez właściwą organizację i realizację zajęć edukacyjnych. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci.

3. Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnych w procesie edukacyjnym. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.

4. Stwarzanie sytuacji, które będą dawały dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Wiedza i umiejętności zdobywane w ten sposób stanowić mają inspirację i pomost do zdobywania wiedzy na kolejnych szczeblach edukacyjnych. Uzupełnienie w tym zakresie bazy edukacyjnej w salach oraz w ogrodzie przedszkolnym. Szkolenie kadry pod tym kątem.

Aktualności z Wesołej Piątki

WITAMY W PRZEDSZKOLU

31-08-2021

  Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy nowych przedszkolaków, którym życzymy...

Czytaj więcej

Wyprawki rok przedszkolny 2023/2024

06-09-2020

ZESTAWIENIE ELEMENTÓW WYPRAWKI DO GRUPY I   L.p. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Nazwa elementu wyprawki Ryza papieru ksero Blok techniczny - biały A4 Blok techniczny - kolorowy A4 Papier kolorowy A4 Kredki bambino Klej w sztyfcie Klej magiczny Teczka papierowa na gumkę Plastelina mała Pędzel szczecinowy gruby...

Czytaj więcej

List

14-05-2020

  Bardzo serdecznie witam Was Drodzy Rodzice. Szczególnie ciepło pragnę powitać tych, którzy po raz pierwszy zawitali w nasze progi. Mam nadzieję, że to miejsce przyniesie Wam mnóstwo ciekawych przeżyć.

Czytaj więcej